672D687H025EU5C
Mfr.Part #
672D687H025EU5C
Description
CAP ALUM 680UF 25V RADIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors
Published :
Factory Lead Time :
21 Weeks
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
680μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
7.493mm
Max Operating Temperature :
105°C
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
1.661 42.20mm
Datasheets
672D687H025EU5C
Vishay / Sprague 672D687H025EU5C
672D 680μF Capacitor Bulk Through Hole 0.630Dia 16.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can