672D396H150ET5J
Mfr.Part #
672D396H150ET5J
Description
CAP ALUM 39UF 150V RADIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
150V
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
Radial, Can
Published :
Capacitance :
39μF
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Height Seated (Max) :
1.417 36.00mm
Max Operating Temperature :
105°C
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Lead Pitch :
7.493mm
Datasheets
672D396H150ET5J
Vishay / Sprague 672D396H150ET5J
672D 39μF Capacitor Bulk Through Hole 0.630Dia 16.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can