672D226H150DT5C
Mfr.Part #
672D226H150DT5C
Description
CAP ALUM 22UF 150V RADIAL
Size / Dimension :
0.492Dia 12.50mm
Length :
33.5mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height Seated (Max) :
1.417 36.00mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Published :
Max Operating Temperature :
105°C
Voltage - Rated :
150V
Capacitance :
22µF
Tolerance :
100%
Lead Pitch :
5.0038mm
Voltage - Rated DC :
150V
Datasheets
672D226H150DT5C
Vishay / Sprague 672D226H150DT5C
672D 22μF Capacitor 100% Bulk Through Hole 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can