672D108H015ET4CSM3
Mfr.Part #
672D108H015ET4CSM3
Description
CAP ALUM 1000UF 15V RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Max Operating Temperature :
105°C
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
Voltage - Rated :
15V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Capacitance :
1000µF
Height Seated (Max) :
1.346 34.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Pitch :
7.493mm
672D 1000μF Capacitor Bulk Through Hole 0.630Dia 16.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can