656V7684I2T
Mfr.Part #
656V7684I2T
Description
XTAL OSC XO 76.8000MHZ LVDS SMD
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Frequency :
76.8MHz
Voltage - Supply :
2.5V
JESD-609 Code :
e4
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Output :
LVDS
Supply Voltage :
2.5V
Fall Time-Max :
0.5ns
Series :
656P/L
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±30ppm
Operating Frequency :
76.8MHz
Rise Time-Max :
0.5ns
Symmetry-Max :
55/45%
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
65mA