656V62204C2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
656V62204C2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 622.0800MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Supply Voltage :
2.5V
JESD-609 Code :
e4
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±30ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current - Supply (Max) :
65mA
Voltage - Supply :
2.5V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Frequency :
622.08MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
656P/L
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
Crystal
Output :
LVDS
Operating Frequency :
622.08MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Rise Time-Max :
0.5ns
Fall Time-Max :
0.5ns
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Symmetry-Max :
55/45%