656P7683C3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
656P7683C3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 76.8000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Symmetry-Max :
55/45%
Series :
656P/L
Frequency :
76.8MHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Function :
Enable/Disable
Type :
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Rise Time-Max :
0.6ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Fall Time-Max :
0.6ns
JESD-609 Code :
e4
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
88mA
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±50ppm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Operating Frequency :
76.8MHz
Output :
LVPECL
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm