656P5004I2T
Mfr.Part #
656P5004I2T
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVPECL
Rise Time-Max :
0.6ns
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
50MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
656P/L
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency Stability :
±30ppm
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Current - Supply (Max) :
88mA
Voltage - Supply :
2.5V
Supply Voltage :
2.5V