656P30003C3T
Mfr.Part #
656P30003C3T
Description
XTAL OSC XO 300.0000MHZ LVPECL
Oscillators
Mounting Type :
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Supply (Max) :
88mA
Surface Mount :
yes
Output :
LVPECL
Rise Time-Max :
0.6ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Frequency :
300MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Base Resonator :
Crystal
Supply Voltage :
3.3V
Series :
656P/L
Frequency :
300MHz