656P20485C2T
Mfr.Part #
656P20485C2T
Description
XTAL OSC XO 204.8000MHZ LVPECL
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Symmetry-Max :
55/45%
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
88mA
Frequency Stability :
±25ppm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Rise Time-Max :
0.6ns
Output :
LVPECL
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Fall Time-Max :
0.6ns
Series :
656P/L
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
JESD-609 Code :
e4
Operating Frequency :
204.8MHz
Frequency :
204.8MHz
Base Resonator :
Crystal
Supply Voltage :
2.5V
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm