656P15004I3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
656P15004I3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
XO (Standard)
Symmetry-Max :
55/45%
Fall Time-Max :
0.6ns
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Frequency Stability :
±30ppm
Supply Voltage :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
150MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Frequency :
150MHz
Output :
LVPECL
Current - Supply (Max) :
88mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rise Time-Max :
0.6ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm