656P13504I3T
Mfr.Part #
656P13504I3T
Description
XTAL OSC XO 135.0000MHZ LVPECL
Supply Voltage :
3.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Frequency :
135MHz
Operating Frequency :
135MHz
Output :
LVPECL
Fall Time-Max :
0.6ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Series :
656P/L
Rise Time-Max :
0.6ns
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Base Resonator :
Crystal
Frequency Stability :
±30ppm
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
88mA
Symmetry-Max :
55/45%