656M7425C3T
Mfr.Part #
656M7425C3T
Description
XTAL OSC XO 74.2500MHZ HCMOS SMD
Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
74.25MHz
XO (Standard)
Mounting Type :
yes
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Supply :
3.3V
Fall Time-Max :
10ns
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Resonator :
Crystal
Symmetry-Max :
55/45%
Output :
HCMOS
Function :
Enable/Disable
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Current - Supply (Max) :
65mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±25ppm
Rise Time-Max :
10ns
Series :
656C
Operating Frequency :
74.25MHz