656M5003C3T
Mfr.Part #
656M5003C3T
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS SMD
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Fall Time-Max :
10ns
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Frequency :
50MHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Symmetry-Max :
55/45%
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Max) :
65mA
Output :
HCMOS
Base Resonator :
Crystal
Series :
656C
Frequency :
50MHz
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Rise Time-Max :
10ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm