656M12503I3T
Mfr.Part #
656M12503I3T
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCMOS
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
65mA
Frequency Stability :
±50ppm
Series :
656C
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
125MHz
yes
Fall Time-Max :
10ns
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Output :
HCMOS
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Frequency :
125MHz