656L14855C3T
Mfr.Part #
656L14855C3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Frequency Stability :
±25ppm
Type :
XO (Standard)
Fall Time-Max :
0.5ns
JESD-609 Code :
e4
Output :
LVDS
Operating Frequency :
148.5MHz
Series :
656L
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Disable) (Max) :
20μA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
3.3V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Function :
Enable/Disable
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
23mA Typ
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Rise Time-Max :
0.5ns
Supply Voltage :
3.3V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Frequency :
148.5MHz