656L14854C2T
Mfr.Part #
656L14854C2T
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Mounting Type :
14 Weeks
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
148.5MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±25ppm
Fall Time-Max :
0.5ns
Base Resonator :
Crystal
Supply Voltage :
2.5V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e4
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Supply (Max) :
65mA
LVDS
Rise Time-Max :
0.5ns
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Operating Frequency :
148.5MHz
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
2.5V