656E34943C3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
656E34943C3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 349.4000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Symmetry-Max :
55/45%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
88mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Output :
LVPECL
Series :
656P/L
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
3.3V
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±30ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Frequency :
349.4MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C