656C23305C3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
656C23305C3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 233.0000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Frequency :
233MHz
Output :
HCMOS
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Base Resonator :
Crystal
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±25ppm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
65mA
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Frequency :
233MHz
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Supply :
3.3V
Symmetry-Max :
55/45%
Supply Voltage :
3.3V