656C23305C2T
Mfr.Part #
656C23305C2T
Description
XTAL OSC XO 233.0000MHZ HCMOS
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency Stability :
±25ppm
Series :
656C
Operating Frequency :
233MHz
Frequency :
233MHz
Current - Supply (Max) :
65mA
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Supply Voltage :
2.5V
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Fall Time-Max :
10ns
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Voltage - Supply :
2.5V