656C23304I2T
Mfr.Part #
656C23304I2T
Description
XTAL OSC XO 233.0000MHZ HCMOS
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency :
233MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Frequency :
233MHz
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Fall Time-Max :
10ns
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supply Voltage :
2.5V
Symmetry-Max :
55/45%
Surface Mount :
yes
10ns
Series :
656C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Current - Supply (Max) :
65mA
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm