656C20484I2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
656C20484I2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 204.8000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Function :
Enable/Disable
Output :
HCMOS
Rise Time-Max :
10ns
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Max) :
65mA
Operating Frequency :
204.8MHz
Fall Time-Max :
10ns
Frequency Stability :
±30ppm
Supply Voltage :
2.5V
Base Resonator :
Crystal
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
2.5V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Type :
XO (Standard)
Frequency :
204.8MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Symmetry-Max :
55/45%