656C12503C3T
Mfr.Part #
656C12503C3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
125MHz
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Rise Time-Max :
10ns
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Supply (Disable) (Max) :
20μA
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
20mA Typ
Frequency Stability :
±50ppm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Symmetry-Max :
55/45%
Fall Time-Max :
10ns
Voltage - Supply :
3.3V
Function :
Enable/Disable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
125MHz
Base Resonator :
Crystal
Published :
Type :
XO (Standard)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Supply Voltage :
3.3V
Output :
HCMOS
Series :
656C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm