655E12502I2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
655E12502I2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Series :
655
Output :
LVPECL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
125MHz
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
125MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Supply Voltage :
2.5V
Symmetry-Max :
55/45%
Fall Time-Max :
0.7ns
Type :
XO (Standard)
JESD-609 Code :
e4
Current - Supply (Max) :
88mA
Rise Time-Max :
0.7ns
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Function :
Enable/Disable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±100ppm
Voltage - Supply :
2.5V