654P12503C3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
654P12503C3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
54mA Typ
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Type :
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Frequency :
125MHz
Fall Time-Max :
0.6ns
JESD-609 Code :
e4
Rise Time-Max :
0.6ns
Frequency :
125MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±50ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
20μA
Symmetry-Max :
55/45%
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Series :
654P
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Supply Voltage :
3.3V