653V2505I3T
Mfr.Part #
653V2505I3T
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVDS SMD
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
66mA
Output :
LVDS
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Type :
XO (Standard)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
25MHz
Supply Voltage :
3.3V
Operating Frequency :
25MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Frequency Stability :
±25ppm