653V2505I2T
Mfr.Part #
653V2505I2T
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVDS SMD
Voltage - Supply :
2.5V
Series :
653
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Output :
LVDS
Current - Supply (Max) :
66mA
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Crystal
Fall Time-Max :
0.7ns
Supply Voltage :
2.5V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Frequency :
25MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Rise Time-Max :
0.7ns
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency Stability :
±25ppm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency :
25MHz