653V13303C2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
653V13303C2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 133.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Voltage - Supply :
2.5V
Base Resonator :
Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency Stability :
±50ppm
Series :
653
Output :
LVDS
Current - Supply (Max) :
66mA
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Type :
XO (Standard)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Frequency :
133MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C