653L22506C3T
Mfr.Part #
653L22506C3T
Description
XTAL OSC XO 225.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
3.3V
JESD-609 Code :
e4
Output :
LVDS
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Supply Voltage :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
66mA
Operating Frequency :
225MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Type :
XO (Standard)
Fall Time-Max :
0.7ns
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency :
225MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm