653L16003C2T
Mfr.Part #
653L16003C2T
Description
XTAL OSC XO 160.0000MHZ LVDS SMD
Frequency :
160MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Current - Supply (Max) :
66mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Voltage - Supply :
2.5V
Supply Voltage :
2.5V
Symmetry-Max :
55/45%