653L15002I2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
653L15002I2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
653
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±100ppm
Current - Supply (Max) :
66mA
Type :
XO (Standard)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
150MHz
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Surface Mount :
yes
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
2.5V
Rise Time-Max :
0.7ns
Symmetry-Max :
55/45%
Base Resonator :
Crystal
Output :
LVDS
Fall Time-Max :
0.7ns
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Frequency :
150MHz