653E15362I3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
653E15362I3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 153.6000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Output :
LVPECL
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency :
153.6MHz
Surface Mount :
yes
Fall Time-Max :
0.7ns
Operating Frequency :
153.6MHz
Series :
653
Base Resonator :
Crystal
Factory Lead Time :
14 Weeks
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Supply :
3.3V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Symmetry-Max :
55/45%
Supply Voltage :
3.3V
Current - Supply (Max) :
88mA
Type :
XO (Standard)
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±100ppm