653E15362I2T
Mfr.Part #
653E15362I2T
Description
XTAL OSC XO 153.6000MHZ LVPECL
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
153.6MHz
Current - Supply (Max) :
88mA
Frequency Stability :
±100ppm
Supply Voltage :
2.5V
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Voltage - Supply :
2.5V
Symmetry-Max :
55/45%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e4
Series :
653
Base Resonator :
Crystal
Type :
XO (Standard)
Operating Frequency :
153.6MHz