653E13303C2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
653E13303C2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 133.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage :
2.5V
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-20°C~70°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
XO (Standard)
Operating Frequency :
133MHz
Fall Time-Max :
0.7ns
Series :
653
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e4
Factory Lead Time :
14 Weeks
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
133MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Symmetry-Max :
55/45%
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
88mA
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Output :
LVPECL
Function :
Enable/Disable
Rise Time-Max :
0.7ns
Voltage - Supply :
2.5V