647H12505C3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
647H12505C3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 125MHZ 3.3V HCSL SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Series :
647H
Factory Lead Time :
14 Weeks
Fall Time-Max :
0.7ns
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Max) :
60mA
Rise Time-Max :
0.7ns
Supply Voltage :
3.3V
Output :
HCSL
Frequency Stability :
±25ppm
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.065 1.65mm
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
125MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Symmetry-Max :
55/45%
Function :
Enable/Disable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.65mm
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency :
125MHz
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm