647H10003G3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
647H10003G3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 100MHZ 3.3V HCSL SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Supply Voltage :
3.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rise Time-Max :
0.7ns
Surface Mount :
yes
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
60mA
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.65mm
Series :
647H
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Height Seated (Max) :
0.065 1.65mm
Type :
XO (Standard)
Operating Frequency :
100MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Fall Time-Max :
0.7ns
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
HCSL
Frequency :
100MHz
Frequency Stability :
±50ppm