645H10625I3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
645H10625I3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 106.25MHZ 3.3V HCSL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Operating Frequency :
106.25MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output :
HCSL
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Max) :
60mA
Supply Voltage :
3.3V
Fall Time-Max :
0.7ns
Type :
XO (Standard)
Symmetry-Max :
55/45%
Rise Time-Max :
0.7ns
Series :
645H
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.3V
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
106.25MHz
Frequency Stability :
±25ppm