643H12502G2R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
643H12502G2R
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 125MHZ 2.5V HCSL SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Frequency :
125MHz
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Type :
XO (Standard)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Fall Time-Max :
0.7ns
Rise Time-Max :
0.7ns
Number of Terminations :
6
Frequency :
125MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Series :
643H
Output :
HCSL
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Frequency Stability :
±100ppm
Current - Supply (Max) :
60mA
Function :
Enable/Disable
Symmetry-Max :
55/45%
Supply Voltage :
2.5V