63SXV68M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
63SXV68M
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial, Can - SMD
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY 68UF 20% 63V SMD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Ripple Current @ High Frequency :
1.03A @ 100kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm
Type :
Polymer
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Surface Mount Land Size :
0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
Capacitance :
68µF
Ripple Current @ Low Frequency :
51.5mA @ 120Hz
Voltage - Rated DC :
63V
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.500 12.70mm
Series :
OS-CON™, SXV
Datasheets
63SXV68M
Panasonic 63SXV68M
68μF ±20% Radial, Can - SMD 0.500 12.70mm Tape & Reel (TR) 25mOhm OS-CON™, SXV Surface Mount Polymer General Purpose