638V12503C3T
Mfr.Part #
638V12503C3T
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Supply Voltage :
3.3V
Enable/Disable
Rise Time-Max :
0.7ns
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Frequency :
125MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
66mA
Frequency :
125MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 2.0mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency Stability :
±50ppm
Symmetry-Max :
55/45%