638E12506A3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
638E12506A3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Frequency :
125MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Frequency :
125MHz
Current - Supply (Max) :
88mA
Voltage - Supply :
3.3V
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
JESD-609 Code :
e4
Base Resonator :
Crystal
Rise Time-Max :
0.7ns
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output :
LVPECL
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 2.0mm
Series :
638
Frequency Stability :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Function :
Enable/Disable
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Fall Time-Max :
0.7ns
Supply Voltage :
3.3V