637P7425I2T
Mfr.Part #
637P7425I2T
Description
XTAL OSC XO 74.2500MHZ LVPECL
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Max) :
88mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Fall Time-Max :
0.7ns
Output :
LVPECL
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Frequency :
74.25MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency :
74.25MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e4
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Supply Voltage :
2.5V