637P18753C3T
Mfr.Part #
637P18753C3T
Description
XTAL OSC XO 187.5000MHZ LVPECL
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Supply (Max) :
88mA
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Frequency :
187.5MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 2.0mm
Operating Frequency :
187.5MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm