637P15366A2T
Mfr.Part #
637P15366A2T
Description
XTAL OSC XO 153.6000MHZ LVPECL
637
Output :
LVPECL
1 (Unlimited)
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
2.5V
14 Weeks
Operating Frequency :
153.6MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Base Resonator :
Crystal
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
153.6MHz
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Supply Voltage :
2.5V
Current - Supply (Max) :
88mA
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Fall Time-Max :
0.7ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency Stability :
±20ppm