637P15006A2T
Mfr.Part #
637P15006A2T
Description
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
Oscillators
Rise Time-Max :
0.7ns
Current - Supply (Max) :
88mA
Supply Voltage :
2.5V
Series :
637
JESD-609 Code :
e4
Frequency Stability :
±20ppm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Operating Frequency :
150MHz
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Fall Time-Max :
0.7ns
Frequency :
150MHz
Function :
Enable/Disable
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Temperature :
-10°C~60°C