637P14853C2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
637P14853C2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
637
Type :
XO (Standard)
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Base Resonator :
Crystal
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
88mA
Voltage - Supply :
2.5V
Frequency :
148.5MHz
Output :
LVPECL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Function :
Enable/Disable
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm