637E7776C3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
637E7776C3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 77.7600MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Series :
637
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
3.3V
Type :
XO (Standard)
Frequency :
77.76MHz
Output :
LVPECL
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±20ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current - Supply (Max) :
88mA
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm