637E22505I3T
Mfr.Part #
637E22505I3T
Description
XTAL OSC XO 225.0000MHZ LVPECL
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e4
Supply Voltage :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Supply (Max) :
88mA
Frequency :
225MHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Fall Time-Max :
0.7ns
Output :
LVPECL
Series :
637
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Frequency :
225MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±25ppm