637E18003I2T
Mfr.Part #
637E18003I2T
Description
XTAL OSC XO 167.3728MHZ LVPECL
XO (Standard)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
167.3728MHz
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Supply :
2.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
2.5V
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Current - Supply (Max) :
88mA
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
14 Weeks
Output :
LVPECL
Base Resonator :
Crystal
Operating Frequency :
180MHz
Fall Time-Max :
0.7ns
Series :
637
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm