637E17506C2T
Mfr.Part #
637E17506C2T
Description
XTAL OSC XO 167.3728MHZ LVPECL
Voltage - Supply :
2.5V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Frequency Stability :
±20ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
637
Mounting Type :
Surface Mount
Fall Time-Max :
0.7ns
Output :
LVPECL
Current - Supply (Max) :
88mA
JESD-609 Code :
e4
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Supply Voltage :
2.5V
Operating Frequency :
175MHz
Frequency :
167.3728MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Symmetry-Max :
55/45%
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm